הוארך בחמש שנים הסדר הטבות המס למרכז הבהאי העולמי בישראל, חצי יובל לאחר שנחתם לראשונה

הוארך בחמש שנים הסדר הטבות המס למרכז הבהאי העולמי בישראל, חצי יובל   לאחר שנחתם לראשונה
לקראת ראש השנה של העדה הבהאית אשר חל מחרתיים – נחתם היום בלשכת מנכ”ל משרד המשפטים פרוטוקול להארכה בחמש שנים נוספות של ההסדר להטבת החזר המסים העקיפים בגין פעילות המרכז הבהאי העולמי בישראל , זאת בהתאם להסכם הבין לאומי שנחתם בשנת 1987 בין ממשלת ישראל לבין המרכז הבהאי העולמי.
יישום ההסכם נמצא בפיקוחה של ועדה בין-משרדית בראשותו של מנכ”ל משרד המשפטים, ד”ר גיא רוטקופף, אשר אישרה ביום שני האחרון (19.3.12) את המשך ההסדר, לאור עמידת המרכז בתוכנית השנים הקודמות ובהתאם לתוכנית ההשקעות שהציג לחמש השנים הבאות על סך של 182 מיליון דולר.
 
בני האמונה הבהאית מוכרים בישראל כעדה דתית מוכרת משנת 1971.
 
עיקרה של הפעילות הינה פיתוח האתרים הקדושים לעדה בצפון הארץ – וחיזוק התיירות וההשקעות באתרים הקדושים לבני העדה בגליל ובחיפה.
 
הגנים הבהאים ואתרים נוספים שבכוונת המרכז הבהאי העולמי לפתח הם אתרים חשובים בהם מבקרים מידי שנה מאות אלפי עולי רגל בהאים, תיירים מחו”ל והציבור הרחב. ממשלת ישראל רואה בהם אטרקציה תיירותית מן המעלה הראשונה.
 
הממשלה תעביר למרכז הבהאי העולמי סכומים, אשר יהיו שווי ערך לנטל המסים העקיפים שישולמו ע”י המרכז הבהאי העולמי או אגודות ללא מטרת רווח הקשורות למרכז הבהאי העולמי,   עבור פעילות הפיתוח והתפעול של המרכז הבהאי העולמי בישראל, בהתאם למסגרת ההוצאות המפורטת בהסכם.
 
מנכ”ל משרד המשפטים ד”ר גיא רוטקופף, ציין את החשיבות הרבה שהוא רואה בקשר עם המרכז הבהאי העולמי ובפרט בפעילותו המבורכת לפיתוח הגליל, והודה לנציגי משרדי הממשלה השותפים על השלמת עבודת המטה שאפשרה את החתימה על ההסכם במועד.
 
נציגי העדה הבהאית ובראשם מר אלברט לינקולן, מזכ”ל המרכז הבהאי העולמי , ברכו על חתימת הפרוטוקול התקופתי להסכם אשר לחתימתו מציינים 25 שנים בימים אלה,   ואשר מרבה תועלת הן למדינת ישראל והן לעדה הבהאית.  
בתמונה: מימין – מר לינקולן; משמאל -מר רוטקופף
 http://www.justice.gov.il/MOJHeb/News/Bahayim.htm
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s